0
Instagram Facebook
ivfriga@ivfriga.eu
ivfriga@ivfriga.eu
0
ivfriga@ivfriga.eu

Cistiskās fibrozes (mukoviscidozes) mutācijas DNS tests

27 Mai
CFTR Cistiskās fibrozes (mukoviscidozes) mutācijas DNS tests

DNS testi ir spējīgi atklāt visdažādākās ģenetiskās patoloģijas, kas ļauj pareizi noteikt to nodošanas riskus pēctecējiem. Mūsu laboratorija piedāvā jums veikt CFTR testu, kurš nosaka cistisko fibrozi. Lieta ir tā, ka aptuveni 3 no 100 eiropeīdas rasas cilvēku DNS kodā jau ir defektīvs CFTR gēns. Paši viņi neslimo ar cistisko fibrozi, taču defektīvā gēna esamības dēļ patoloģijas nodošanas izredzes pēcnācējiem nopietni paaugstinās.

Kas ir cistiskā fibroze

Cistiskā fibroze – tā ir ģenetiskā saslimšana, kurai galvenokārt ir pakļauti eiropeīdas rasas pārstāvji. Ar minēto patoloģiju ir saistīta atsevišķu organisma dziedzeru nepareiza darbība, kā dēļ notiek viskozu lipīgu gļotu izdalīšanās. Tās ir bīstamas cilvēkiem, jo nodara bojājumus orgāniem un audiem.

Pati saslimšana ir pakļaujama profilaksei un ārstēšanai, tādēļ pastāv iespēja ar to sadzīvot. Taču ir svarīgi savlaicīgi atklāt patoloģiju, lai nepieļautu tās attīstību līdz nopietnākām stadijām.

Parasti cistisko fibrozi pavada šādi simptomi:

  • šķidra vēdera izeja;
  • vēdera uzpūšanās;
  • klepus;
  • liekā svara uzkrāšana;
  • biežas elpceļu saslimšanas;
  • svilpojošas skaņas, elpojot.

Cistiskā fibroze var attīstīties zarnu traktā, plaušās, aizkuņģa dziedzerī, reporoduktīvajos orgānos, žultspūslī un aknās. Nopietnas patoloģijas izveides dēļ minētie orgāni var tikt pakļauti būtiskiem bojājumiem. Tādēļ, konstatējot cistiskās fibrozes sākotnējo pazīmju esamību, vērsieties pie speciālistiem diagnostikas veikšanai.

Lai noteiktu minētās saslimšanas esamību, tiek veikta sviedru analīze. Visefektīvāk ar cistiskās fibrozes esamības noteikšanu tiek galā CFTR gēna DNS tests. Testēšanas nolūkā tiek ņemtas asinis vai siekalas, ar kuru palīdzību tiek izpētīts jūsu CFTR gēns. Mūsdienu diagnostikas metodes ļauj atklāt defektūvas gēna kopijas, kuras liecina par cistiskās fibrozes klātbūtni. Fibroze attīstīsies, tikai ja abas CFTR gēna kopijas nesīs sevī izmaiņas.

Pasūtiet ģenetisko testēšanu IVF Riga Online tīmekļa vietnē. Mēs izmantojam vismūsdienīgākās iekārtas diagnostikas precizitātes paaugstināšanai, tādēļ mēs atklāsim jebkuras problēmas jūsu genomā.

Privātuma un sīkdatņu politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai SIA "iVF Riga" tīmekļa vietnē. Lasīt vairāk. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kuras veiktas tajā laikā, kad Klienta piekrišana bija spēkā.

Zvaniet mums (Darba dienās 09:00 - 17:00)

(+371) 67 111 117 (+371) 25 641 022

Raksti mums

ivfriga@ivfriga.eu
Kā tas darbojas?
 
Copyright 2023, iVF Riga Online.
Web izstrāde: