B6, B12, C, D, E, B1, Folijskābe (B9), A, Mg
Vitamīnu vielmaiņas DNS tests palīdzēs saprast, kādiem vitamīniem pievērst lielāku uzmanību un kādus sistemātiski kontrolēt asins ainā. Gēni nosaka tieši Jūsu sākotnējo spēju uzņemt vitamīnus un ļaut tiem izpildīt savu paredzēto funkciju, lai Jūs justos labi. Izmaiņas gēnos var ietekmēt nepieciešamos darbības procesus un veicot test Jūs zināsiet, kuras gēnu izmaiņas nav Jums labvēlīgas. Attiecīgi zināsiet, kuri vitamīni būs vairāk jāpapildina caur uzturu un uztura bagātinātājiem.
Sniegsim atbildes vai vitamīnu koncentrācija ir normas robežās vai pazemināta – nedaudz vai būtiski, rekomendēsim ieteicamo uzturu pa vitamīnu veidiem, kā arī nepieciešamo vitamīnu dienas devu.
Vitamīns B6 – Izmaiņas gēnā var izraisīt pārāk ātru B6 vitamīna izvadīšanu no organisma. B6 vitamīns ir nepieciešams normālai nervu sistēmas funkcionēšanai, sarkanajām asins šūnām (eritrocītiem), cukura metabolismam, turklāt, vitamīna deficīts var izraisīt anēmiju.
Vitamīnam B12 ir nozīme mielīna apvalka veidošanās ap nervu šķiedrām. Ja biezāks ir šis apvalks, jo ātrāk nervu impulsi nonāk galapunktā muguras vai galvas smadzenēs. Gēns atbild par asins grupu antigēnu veidošanos uz šūnu virsmas, kā arī regulē vitamīna B12 līmeni.
Vitamīns C palīdz pasargāt no saslimšanām (arī onkoloģiskām), kā arī spēlē lomu daudzās bioķīmiskās reakcijās, piemēram, kolagēna, karnitīna vai neirotransmiteru (dopamīna, derotonīna) izstrādē. Izmaiņās gēnā samazina vitamīna C absorbciju un var sākties vitamīna C deficīts.
Vitamīns D – gēns kodē proteīnu, kas palīdz piesaistīt D vitamīnu, šādi ietekmējot vitamīna līmeni asinīs.
Vitamīns E palīdz atbrīvoties no brīvajiem radikāļiem, pasargājot šūnas no oksidatīvā stresa. Vitamīns E primāri uzkrājas taukaudos (ap 90%), un tā deficīts var nebūt uzreiz pamanāms fiziski.
Vitamīns B1 jeb tiamīns. Smags vitamīna deficīts noved pie Beriberi slimības, bet viegls trūkums var izraisīt tādus simptomus kā vājums, zarnu problēmas un nervozitāte. Gēns izstrādā proteīnu, kas kalpo kā tiamīna transportieris.
Vitamīns B9, B12 – gēns iesaistīts B9 vitamīna (folijskābe) pārveidošanā metilofātā. Gēna izmaiņas ir saistītas ar paaugstinātu homocisteīna līmeni asinīs un tādām veselības problēmām kā garastāvokļa traucējumi, paaugstinātu asinsspiedienu, trombofīlijas risku. Ja tas netiek laicīgi noārdīts, tas ievaino asinsvadu un citu audu šūnu sieniņas.
Vitamīns A – gēns konvertē beta-karotīnu retinolā, kas pēcāk tiek izmantots vielmaiņas procesā. Vitamīna deficīts var izraisīt redzes pasliktināšanos tumsā un ir saistīts ar dažādām ādas problēmām – akne, hiperkeratoze.
Magnijs – gēna izmaiņas ir par iemeslu pazeminātam magnija līmenim, ko var labot pareizi lietojot uztura bagātinātājus.
Atklāj sevi no jauna – gēnu līmenī un esi sevis labākā versija!
iVF Riga Ģenētikas centrs
Ģenētiskie testi tiek veikti personām no 18 gadu vecuma. Izņēmumi piemērojami tikai ar ārsta ģenētiķa nosūtījumu.
LATAK akreditācija