Pārtrūkušas grūtniecības materiāla ģenētiskā testēšana ir augļa (embrija) visa hromosomu komplekta analīze, kas tiek veikta ar NGS metodi (Next generation sequencing – ar šo metodi iespējams noteikt 1-22 autosomu un X, Y dzimumhromosomu nelīdzsvarotās hromosomālās aberācijas.
DNS kontaminācijas tests tiek veikts, lai izslēgtu mātes DNS kontamināciju.
Ir jāsavāc pārtrūkušas grūtniecības materiāls (horijs vai auglis) un jānogādā pēc iespējas ātrāk klīnikā iVF Riga: Zaļā iela 1, 2. stāvā reģistratūrā. Materiāls jāievieto komplektā esošajā trauciņā, jāaplej ar fizioloģisko šķīdumu, lai pilnībā tiktu nosegts paraugs. Līdz nogādāšanai klīnikā paraugu drīkst uzglabāt ledusskapī 1-3 dienas 3-8⁰C.
Sievietei jāpaņem arī siekalu paraugs, lai mēs varētu veikt DNS salīdzināšanu. Siekalu ņemšanas paraugs arī ietverts komplektā.
NB! Veicot ģenētiskā materiāla izpēti pārtrūkušas grūtniecības gadījumā, var rasties vairākas situācijas, kas ietekmē testēšanas rezultātus. Lūdzu, iepazīstieties ar iespējamiem iznākumiem, lai būtu informēti par dažādiem scenārijiem un to sekām:
1. situācija: Materiāla apstrāde bez testēšanas iespējām
Ja, nododot pārtrūkušās grūtniecības materiālu (augļa vai horija audus), tos nav iespējams vizualizēt un veikt ģenētisko testēšanu, mēs veicam materiāla apstrādi, kas maksā 21 eiro. Pārējā summa, kas paredzēta testēšanai, tiks atgriezta pacientam.2. situācija: Nepilnīga ģenētiskā testēšana mātes audu pārākuma dēļ
Ja ģenētiskajā testēšanā tiek atrasti horija fragmenti, bet analīzi traucē mātes audu pārākums, ģenētisko cēloni pārtrūkušai grūtniecībai noteikt nevar. Testēšana tiek veikta, bet rezultāti var nebūt informatīvi. Summa, kas paredzēta testēšanai, netiek atgriezta pacientam.
Ģenētiskie testi tiek veikti personām no 18 gadu vecuma. Izņēmumi piemērojami tikai ar ārsta ģenētiķa nosūtījumu.
LATAK akreditācija