Kolagēns ir viena no galvenajām olbaltumvielām, kas veido mūsu ķermeņa audus. Atrodas ne tikai ādā, bet arī kaulos, muskuļos, locītavās u.c. Tātad tam ir ļoti būtiska loma mūsu ādas veselībā un jaunības saglabāšanā. Tā veidošanos ietekmē dažādi gēni un šo gēnu izmaiņas mēs izvērtēsim, lai pateiktu, kas tieši Jums ir ieteicams.
UV starojums ir viskaitīgākais vides faktors jaunas ādas saglabāšanai. Ķermenim ir aizsargmehānisms – melanīna veidošana. MC1R un ASIP gēni ir visnozīmīgākie melanīna produkcijā, bet biežo ģenētisko variantu dēļ to funkcija var būt nepilnīga.
Mūsu atbilde būs par Jūsu ģenētisko aizsardzību – kāda tā ir? Vai Jūsu organisms ir labāk pasargāts no UV starojuma vai ir jāpievērš īpaša uzmanība aizsardzībai.
Cilvēka organismā katru mirkli veidojas vielmaiņas reakciju «atkritumi», ko sauc par brīvajiem radikāļiem. Šie savienojumi var radīt audu bojājumus ilgtermiņā, un līdz ar to ādas novecošanos. Ja to ir liels apjoms, tad tie rada oksidatīvo stresu, kurā tiek bojātas šūnas. Testētie gēni kodē svarīgus brīvo radikāļu pārveidotājus, un to izmaiņu gadījumā var veidoties oksidatīvais stress. Jūs noskaidrosiet, kāda ir tieši Jūsu ģenētiskā aizsardzība pret oksidatīvo stresu un kāda ir Q10 pārstrādes spēja.
Hromosomu galos ir īpaši atkārtojumi, ko sauc par telomērām. Pēc katras šūnu dalīšanās telomēras saīsinās. Ja tas kļūst pavisam īss, šūna it kā «aizmieg», nevar veikt savas funkcijas, un tādejādi traucē apkārtējās šūnas. Daži gēni mums palīdz saglabāt telomēru garumu, bet arī šeit ir svarīgi, vai ir kādas izmaiņas
Šeit ieteikumi koncentrēsies uz uzturvielām, kas Jums ir nepieciešamas, lai tās piedalītos telomēru garuma atjaunošanā, kas ir ļoti būtiska novecošanās aizkavēšanā.
Strijas ir zemādas, ādas vidējā slāņa, saistaudu plīsums, kas rodas, ja ādai strauji jāstiepjas. Striju veidošanās ir atkarīga no dažādiem faktoriem, taču būtiska ir ģenētika. Ādas sastāvā ietilpst dažādi proteīni, kas nodrošina ādas elastīgumu. Ja kāds no šiem proteīniem nedarbojas pareizi, pastāv paaugstināts risks striju attīstībai.
Ko Jūs uzzināsiet? Kāda ir tieši Jūsu ģenētiskā aizsardzība un sniegsim ieteikumus kas tieši Jums ir svarīgi lai atbilstoši savam aizsardzības līmenim maksimāli saglabātu ādas elastīgumu.
Celulīts ir patoloģiski palielinātas taukaudu šūnas un uzrāšanās zemādas slānī dažādās ķermeņa vietās. Ir pierādīta ģenētisko faktoru ietekme celulīta attīstībā, kas var palielināt risku. Savlaicīgi apzinoties šos riskus, iespējama celulīta savlaicīga atklāšana un novēršana.
Jūs uzzināsiet tieši savu ģenētisko aizsardzību un saņemsiet ieteikumus par profilakses pasākumiem, kopšanas līdzekļu sastāviem, procedūrām un uztura bagātinātājiem.
Atklāj sevi no jauna – gēnu līmenī un esi sevis labākā versija!
Asinis vai siekalas.
Ja izvēlēsieties nodot asinis klīnikā uz vietas, tiks piemērota maksa par asins ņemšanu.
Ģenētiskie testi tiek veikti personām no 18 gadu vecuma. Izņēmumi piemērojami tikai ar ārsta ģenētiķa nosūtījumu.
LATAK akreditācija